Naładuj samochód w Porcie Łódź


Naładuj samochód w Porcie Łódź
2018-01-24
Właściciele elektrycznych aut chętnie korzystają ze stacji ładowania samochodów, które coraz liczniej pojawiają się w najdogodniejszych punktach polskich miast.

Podobnie jest i w Łodzi. Ładowarka firmy Greenway, która pod koniec ubiegłego roku pojawiła się na parkingu zewnętrznym Portu Łódź zanotowała do połowy stycznia blisko 300 godzin sesji ładowania.

Przeczytaj również:

Stacja zlokalizowana w Porcie Łódź jest częścią sieci blisko 200 stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowanych w całym kraju. Umożliwia ona jednoczesne naładowanie czterech pojazdów, w tym dwa z nich mogą ładować się bardzo szybko przy wykorzystaniu prądu stałego. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze naładowanie baterii do optymalnych 80 procent, zajmuje średnio od 20 do 40 minut. Pozwala to na przejechanie ok. 100 – 180 km. Stacja zlokalizowana jest na parkingu zewnętrznym Portu Łódź od strony wejścia do sklepu Empik.

Od czasu pojawienia się stacji na terenie Portu Łódź, swoje auta naładowało tu 328 użytkowników z Łodzi, Pabianic, a także z Warszawy. Każdej doby ładowarka jest używana średnio 3 godziny. Aby naładować samochód, należy wcześniej zarejestrować się jako użytkownik sieci na stronie http://greenwaypolska.pl/. Po wypełnieniu formularza otrzymamy pocztą kartę, dzięki której uruchomimy ładowarkę. Przez najbliższe miesiące ze stacji ładowania samochodów elektrycznych można korzystać bezpłatnie.

Operatorem stanowiska do ładowania samochodów w Porcie Łódź jest Greenway Infrastructure Poland stanowiąca część międzynarodowej grupy Voltia, która działa w obszarze elektromobilności. Obecnie realizowana sieć ładowania jest finansowana ze środków unijnych, w ramach instrumentu „Łącząc Europę”.

Nadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl