Volvo liderem bezpieczeństwa. Potwierdzają to najnowsze modele


Volvo liderem bezpieczeństwa. Potwierdzają to najnowsze modele
2018-04-25
Nowy SUV Volvo XC60 został wyróżniony przez europejską organizację Euro NCAP. Testy zderzeniowe udowodniły, że jest to jeden z najbezpieczniejszych modeli na świecie obok innych samochodów szwedzkiej marki.


Modele V90 oraz S90 również osiągnęły bardzo wysokie noty: 95% w kategorii Adult Occupant i 93% w kategorii Safety Assist. Wszystkie trzy modele: XC60, V90 oraz S90 uzyskały najwyższe oceny w teście automatycznego hamowania w sytuacjach awaryjnych (ang. AEB) – w kategoriach AEB City, AEB Inter-Urban oraz AEB Pedestrian. Tym samym Volvo Cars, zostało pierwszym w historii producentem samochodów, którego trzy modele uzyskały najlepsze możliwe wyniki.

Naszą wizją jest osiągnięcie etapu, na którym nikt nie zginie i nie zostanie poważnie zraniony w nowych samochodach Volvo. Projekt ten nazwany został Vision 2020 – mówi Malin Ekholm. Sukces XC60 to namacalny dowód naszego zaangażowania w rozwój najnowszych technologii bezpieczeństwa, które pozwolą osiągnąć postawiony cel.

Volvo XC60 to wyjątkowo często nagradzany model. Został Samochodem Roku 2017 na rynku japońskim, zdobył nagrodę Car Tech Award 2017 w Wielkiej Brytanii w kategorii najbezpieczniejszy samochód, najlepsze systemy bezpieczeństwa oraz najlepsza nawigacja satelitarna. Przyznano mu również tytuł Luksusowego SUV’a 2017 w UK’s Professional Driver 2017 Car of the Year. Został wymieniony jako jeden z trzech finalistów w konkursie na nagrodę Utility of the Year 2018 roku w Północnej Ameryce, którego zwycięzca zostanie ogłoszony 15 stycznia 2018 roku.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl