Volvo Cars założyło fundusz inwestycyjny wspierający start-upy technologiczne


Volvo Cars założyło fundusz inwestycyjny wspierający start-upy technologiczne
2018-05-18
Volvo Cars Tech Fund, bo taką nazwę nosi nowy fundusz, ma za zadanie inwestować w strategiczne trendy technologiczne, które zmieniają branżę motoryzacyjną.
Przeczytaj również:
Sztuczna inteligencja, elektryfikacja, samochody i systemy jazdy automatycznej oraz usługi mobilne to główne nurty, które Volvo chce rozwijać i wspierać.

Pierwszą inwestycją funduszu Tech Fund jest wsparcie technologicznych start-upów z Kalifornijskiej Doliny Krzemowej, kolebki nowych technologii. Wsparcie jakie gwarantuje Volvo Cars otwiera przed małymi start-upami wiele możliwości, poza partnerstwem jednego ze światowych liderów w dziedzinie motoryzacji i technologii pozwoli małym przedsiębiorcom przebić się ze swoją technologią, przyspieszyć jej rozwój i odpowiednio dopasować do potrzeb rynku.

Dodatkowo płynącym benefitem z takiego partnerstwa, jest możliwość dostępu do największego na świecie rynku motoryzacyjnego w Chinach, a także dostęp do różnych partnerów branży motoryzacyjnej i technologicznej z całego świata. Zaki Fasihuddin, obecny Vice President of Strategic Partnerships w  Volvo Cars Silicon Valley Technology Center, został mianowany na stanowisko prezesa Volvo Cars Tech Fund.

– Staramy się inwestować w firmy, które będą mogły zapewnić nam najnowsze technologie, największe możliwości i najbardziej utalentowanych inżynierów. – powiedział Zaki Fasihuddin Poprzez wspieranie młodych firm, dając im kapitał i rozwijanie ich pomysłów, wzmacniamy naszą pozycję lidera transformacji technologicznej jaka zaczęła się w naszej branży – dodał Zaki Fasihuddin.

Założenie Volvo Cars Tech Fund jest częścią strategii Volvo Cars, w której rozwój technologii i cyfryzacji jest kluczowym elementem. Jesienią 2017 roku Volvo Cars nabyło firmę Luxe, amerykańskiego dostawcę usług concierge. Zakup ten gwarantuje firmie rozwój technologii usług cyfrowych i zdalnych.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl