Toyota przECOnuje Poznań do oczyszczania powietrza


2019-03-08
Japoński koncern motoryzacyjny od kilkudziesięciu lat prowadzi działania zmierzające do poprawy jakości środowiska naturalnego. Poznański salon Toyota Bońkowscy pozostając w zgodzie z misją marki postanowił zaprosić poznaniaków do akcji „Oddychaj pełną piersią w Toyota Bońkowscy”. Od kilku lat regularnie pojawiają się alarmujące sygnały na temat wysokiego stężenia pyłu PM10 zawieszonego w powietrzu, który może stanowić przyczynę chorób górnych dróg oddechowych oraz alergii. Każdego roku zanieczyszczenie powietrza przyczynia się na terenie UE do ponad 400 tys. przedwczesnych zgonów i szkód w środowisku naturalnym, które sięgają nawet 940 mld euro. Mając na uwadze jego szkodliwość Unia Europejska wprowadza kolejne dyrektywy, które długofalowo doprowadzą do poprawy jakości powietrza, a co za tym idzie ogólnego stanu środowiska. W najbliższych latach w życie mają wejść również nowe, jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące emisji dwutlenku węgla. Samochody wyprodukowane po 2021 roku będą mogły go emitować maksymalnie 95 g/km.

Toyota już od ponad dwóch dekad aktywnie wspiera działania mające na celu zrównoważone gospodarowanie naturalnymi surowcami i poprawienie jakości powietrza w miastach poprzez obniżenie emisji szkodliwych substancji. Oferując auta z silnikami hybrydowymi, hybrydami typu plug-in oraz będąc pierwszą na świecie marką seryjnie produkującą samochód wyposażony w ogniwa paliwowe, Toyota jest liderem w proekologicznych technologiach motoryzacyjnych i aktywnie wyznacza kierunek rozwoju całej branży. W najbliższej przyszłości marka zamierza osiągnąć zerową emisję CO2 w nowych pojazdach zarówno przez cały cykl życia produktu, jak i w fabrykach. Ponadto, działa na rzecz odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych oraz kontroli recyklingu. Aktywnie wdraża również liczne działania edukacyjno-informacyjne zwiększając tym samym w społeczeństwie świadomość życia w zgodzie z naturą.

- Toyota jest liderem w swojej kategorii pod względem stosowania rozwiązań ekologicznych tak w autach, jak i całym otoczeniu organizacji i jest to dla nas powód do dumymówi Dominika Bońkowska, współwłaścicielka salonu Toyota BońkowscyWzięcie odpowiedzialności za swoje działania i powstrzymanie postępujących procesów przyczyniających się degradacji środowiska jest aktualnie wręcz obowiązkiem dla globalnych marek, a coraz większe zmiany w tym zakresie pozwalają optymistyczniej patrzeć w przyszłość – dodaje.

Pozostając w zgodzie z filozofią marki i obraną strategią troski o środowisko naturalne, Toyota Bońkowscy zaplanowała na ten rok szereg proekologicznych akcji specjalnych pod wspólnym hasłem: „PrzECOnujemy Poznań”. Pierwsza z nich pt. „Oddychaj pełną piersią w Toyota Bońkowscy” właśnie wystartowała. W przestrzeni salonu w Komornikach zaaranżowano strefę oczyszczania, w której każdy odwiedzający może usiąść pośród zielonych roślin, pooddychać specjalnie oczyszczonym powietrzem i zrelaksować przy dźwiękach odprężającej muzyki. Przedsięwzięcie ma zapraszać do podjęcia wyzwania oczyszczania i zainspirować osoby odwiedzające salon do zadbania o czyste powietrze w swoim otoczeniu. Akcja „Oddychaj pełną piersią w Toyota Bońkowscy” zbiega się w czasie z Dniami Otwartymi w salonie, które odbędą się w dniach 23-24 lutego. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć premierowo nową Toyotę RAV 4 z inteligentnym silnikiem hybrydowym. Na odwiedzających w tych dniach salon Toyota Bońkowscy, czekają również zielone roślinki filtrujące powietrze, które można będzie zabrać do domu.

Toyota Bońkowscy serdecznie zaprasza na wydarzenie.

 

Dni Otwarte w Salonie Toyota Bońkowscy

Adres: ul. Platynowa 2, 62-052 Komorniki

Godziny: sobota 8:00 –  15:00

                 niedziela 10:00 – 14:00

Nadesłał:

dotPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl