Samochodem na zimowy urlop? Co warto wiedzieć zanim wyruszymy w trasę?


Samochodem na zimowy urlop? Co warto wiedzieć zanim wyruszymy w trasę?
2018-02-02
Trwa sezon urlopów zimowych. Miłośnicy białego szaleństwa planują wyjazdy narciarskie i snowboardowe w polskie i czeskie Tatry, a także austriackie, szwajcarskie czy też niemieckie Alpy. Dla wielu osób zaplanowanie podróży to prawdziwa przyjemność, ale także spore wyzwanie.

Firma Avis – jedna z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów doradza wybór najdogodniejszego sposobu dotarcia do zimowych miejscowości turystycznych.

Przeczytaj również:

 

Pierwszy krok: Poznaj trasę podróży

Podczas planowania wyjazdu, pierwszym ważnym krokiem jest poznanie okolicy, którą mamy zamiar zwiedzić. Korzystając z map cyfrowych możemy w prosty sposób znaleźć informacje
o aktualnie prowadzonych robotach drogowych oraz drogach czasowo zamkniętych, co pozwoli nam oszacować czas podróży. Pomoże nam to również zdecydować, jaki model samochodu będzie dla nas odpowiedni- wygodny sedan, SUV a może minibus.
Avis Polska oferuje m.in. Mercedes GLE,
jak i Opel Insignia, które charakteryzują się dużą pojemnością, tak ważną dla wszystkich, którzy podróżują z rodziną lub przewożą sporej wielkości bagaż oraz sprzęt sportowy.

Drugi krok: Sprawdź przepisy drogowe kraju, do którego się wybierasz

Podróż samochodem ma wiele plusów: wygoda, oszczędność kosztów transportu oraz możliwość zabrania większego bagażu. Ponadto górskie widoki wzdłuż najpiękniejszych tras nieraz zapierają dech w piersiach.

Jednak przed wyruszeniem w podróż warto zapoznać się z mniej typowymi przepisami o ruchu drogowym w kraju, który zamierzamy odwiedzić. I tak np. w Niemczech surowo jest egzekwowany nakaz utworzenia tzw. korytarza ratunkowego w przypadku korków spowodowanych często wypadkami. Warto też pamiętać, że w większości krajów UE, w tym w Polsce, łańcuchy przeciwśniegowe należy zakładać zgodnie z oznakowaniem na drogach, najczęściej w regionach górskich, w których w okresie zimowym panują szczególnie ciężkie warunki. W niektórych państwach, np. Niemczech, ponadto obowiązuje ograniczenie maksymalnej prędkości podczas jazdy z łańcuchami do 50 km/h. Na europejskich górskich trasach często można trafić na odcinki dróg objęte nakazem stosowania łańcuchów podczas opadów śniegu– z reguły oznaczone charakterystyczną niebieską tablicą.

 

Warto także wiedzieć, że choć w Polsce jazda z rejestratorem wideo jest dozwolona, w Austrii jest to zabronione i może się skończyć mandatem dochodzącym do 10 tys. euro. W Niemczech
i Szwajcarii można nagrywać przejazd, ale klipy lepiej zostawić dla siebie i nie publikować ich
w kanałach social-media.

To tylko kilka przykładów, ale dobrze będzie poświęcić czas na zgłębienie tematu, aby zrozumieć  drogowe przepisy obowiązujące w krajach, które planujemy odwiedzić.

Trzeci Krok: Oprócz nart wypożycz… samochód

Jeśli chcesz zabrać ze sobą sprzęt sportowy na podróż, idealnym rozwiązaniem będzie wynajęcie odpowiednio przestronnego samochodu. Podczas zwiedzania gór zarówno luksusowy i przestronny kombi, mini-bus lub SUV będą dobrym wyborem, ponieważ oferują komfort i wystarczającą przestrzeń. Doskonałym wyborem oferowanym przez Avis Polska jest również przestronny
i funkcjonalny Seat Alhambra, który może pomieścić do siedmiu osób i jest wyjątkowo cichy. Warto także rozważyć nowoczesne Volvo XC60, które posiada m.in. obszerny i funkcjonalny bagażnik, dzięki któremu możesz zabrać ze sobą cały sprzęt narciarski i snowboardowy. Oba modele pomagają zachować stabilność i bezpieczeństwo w zaśnieżonych warunkach.

Avis Polska gwarantuje klientom skuteczną obsługę klienta oraz najwyższej jakości rozwiązania w obszarze mobilności. Flotę nowych, sprawnych technicznie modeli samochodów, wyposażonych
w opony zimowe oraz łańcuchy śniegowe, można wypożyczyć z ponad 70 stacji wynajmu zlokalizowanych na terenie całej Polski. Ponadto, Avis oferuje możliwość wypożyczenia fotelika dziecięcego lub urządzenia do nawigacji GPS.

Czwarty krok: Sprawdź jak obniżyć koszty wynajmu

Poluj na promocje. Największe wypożyczalnie, takie jak Avis bardzo cenią sobie lojalność swoich klientów i oferują specjalne programy pozwalające otrzymać korzystne warunki wynajmu oraz rabaty. Pamiętajmy o tym, że im wcześniej zarezerwujemy swój pojazd, tym niższą cenę otrzymamy. Na przykład Avis oferuje wynajem przez 7 dni w cenie wynajmu 5-dniowego. Warto pamiętam, że im wcześniejsza rezerwacja, tym większy wybór pojazdów. Ponadto, firma przygotowała specjalną, noworoczną ofertę, dzięki której można zaoszczędzić nawet do 20% na wynajmie samochodu. Więcej informacji na temat oferty znajduje się pod adresem: https://www.avis.pl/noworoczna-promocja.

 

 

 

Nadesłał:

Weber Shandwick

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~max, 2018-02-06 12:10:59

    Ruszam za tydzień do Krynicy Zdrój samochodem z przyjaciółmi na parę dni, ale zimówki założone więc zero stresu. Zadzwonię jeszcze przed wyjazdem do pani z halna residence, żeby zapytać o pogodę, bo będę jechał z Wawy i muszę mniej więcej wiedzieć czego się spodziewać na drodze


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl