Polestar prezentuje światu swój nowy model: Polestar 2


Polestar prezentuje światu swój nowy model: Polestar 2
2019-04-24
Marka Polestar będzie produkować całkowicie elektryczne samochody o imponujących osiągach. Jej najnowszy produkt – Polestar 2, ma stać się znacznie popularniejszym modelem od swojego droższego i bardziej awangardowego brata – Polestar 1.
Przeczytaj również:

Polestar 2 celuje w segment rynku, na którym obecna jest Tesla 3. Docelowa cena modelu ma wynosić 39 000 Euro. Przez pierwszych 12 miesięcy auta z serii pilotażowej wycenione zostały na 59 900 Euro.

– Polestar 2 to nasz pierwszy całkowicie elektryczny model wolumenowy. W przyszłości pokażemy kolejne, bezemisyjne odmiany aut o świetnych osiągach. Chcemy, by nasi właściciele byli dumni ze swoich aut i aby uwielbiali je prowadzić – powiedział Thomas Ingenlath, prezes marki Polestar.

Polestar 2 należy do samochodów elektrycznych segmnetu premium. Powstał na platformie CMA, na której osadzono także Volvo XC40. Ten pięciodrzwiowy fastback jest napędzany dwoma silnikami elektrycznymi. Pojemność baterii wynosi 78 kWh, co przekłada się na zasięg pojazdu do 500 km.

Bateria zbudowana z 27 modułów została zintegrowana z podłogą, co poprawia sztywność nadwozia i zmniejsza jego skłonność do wpadania w wibracje. Taka konstrukcja pozwoliła także zmniejszyć hałas w kabinie o o3,7 dB w porówananiu do samochodów o tradycyjnej konstrukcji nadwozia.

Firma Polestar wyposaży swoje samochody w program pomagający znaleźć najbliższą stację ładowania. Będzie on dostępny z poziomu ekranu samochodu, ale także poprzez urządzenia mobilne. To rozwiązanie powstanie we współpracy z największymi operatorami stacji ładowania.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl