Mobilność jako usługa - Arval dołącza do sojuszu MaaS Alliance


Mobilność jako usługa - Arval dołącza do sojuszu MaaS Alliance
2019-07-25
Arval, wiodący dostawca kompleksowych usług leasingowych, zaangażowany we wdrażanie innowacji w sektorze mobilności, dołącza do europejskiego sojuszu MaaS (ang. Mobility as a Service – mobilność jako usługa).

MaaS Alliance to partnerstwo publiczno-prywatne, którego celem jest wypracowanie wspólnego podejścia do mobilności jako usługi, w ramach jednego spójnego systemu, poprzez integrację różnych usług transportowych, dostępnych na żądanie.

 

Sojusz MaaS Alliance zrzesza około 75 członków: instytucji publicznych, przedsiębiorstw, jak również start-upów
i przedstawicieli miast, zainteresowanych tworzeniem zintegrowanych rozwiązań, ułatwiających szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Usługa mobilności według MaaS to jeden, zaawansowany technologicznie system, który daje użytkownikowi łatwy i szybki dostęp do różnych środków transportu, m.in. komunikacji miejskiej, car sharingu, taksówek, wynajmu samochodów, rowerów czy skuterów.

 

Osiągnięcia te mają przyczynić się do utworzenia jednolitego, otwartego rynku usług transportowych,
a w konsekwencji do pełnego wdrożenia mobilności jako usługi, w Europie i poza nią.

 

Jako jeden z kluczowych podmiotów na europejskim rynku usług związanych z mobilnością, Arval od lat wdraża usługi transportowe, które w założeniu mają spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Współpraca z MaaS Alliance wpisuje się więc w strategię firmy i jest dla Arval powodem do dumy.

 

– W ostatnich latach nowe technologie znacząco wpłynęły na sposób, w jaki Europejczycy podchodzą do mobilności. Użytkownicy samochodów, w tym nasi klienci – zarówno duże korporacje, małe firmy, jak i osoby fizyczne – coraz chętniej korzystają z proekologicznych rozwiązań cyfrowych. W tym kontekście, z wielką przyjemnością ogłaszamy naszą współpracę z MaaS Alliance. Cieszymy się, że razem z innymi europejskimi podmiotami i miastami, będziemy wytyczać drogę nowoczesnej mobilności – mówi Alain Van Groenendael, prezes zarządu i dyrektor generalny Arval.

 

– Jesteśmy zachwyceni rozpoczęciem współpracy z Arval. Wierzymy, że stworzenie ekosystemu, który łączy różne podmioty zaangażowane w dążenie do tego samego celu, to kluczowy krok w kierunku zapewnienia przyszłości dla sektora mobilności – mówi Jacob Bangsgaard, prezes MaaS Alliance.

 

O Maas Alliance:

 

Sojusz na rzecz mobilności jako usługi (MaaS), koordynowany przez ERTICO-ITS Europe, jest partnerstwem publiczno-prywatnym, który kładzie fundamenty pod otwarty rynek nowych usług mobilnych, skupiających się na potrzebach użytkowników. Model MaaS łączy wiele usług transportowych, dostępnych na żądanie, w jeden spójny system, z którego mogą korzystać zarówno dostawcy usług, jak i podróżujący.

 

MaaS Alliance i jego członkowie pracują nad stworzeniem prawdziwie płynnego i łatwego w obsłudze ekosystemu dla zaawansowanych usług mobilnych, zorientowanych na użytkownika. MaaS Alliance jest wiodącą, międzynarodową społecznością, gromadzącą podmioty kluczowe dla ekosystemu transportowego – władze publiczne, start-upy, integratorów systemów i dostawców usług – zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i nowych graczy. Sojusz wspiera roaming i skalowalność usług w modelu MaaS, w celu stworzenia spójnego systemu, działającego bez ograniczeń w Europie i poza jej granicami.

 

 

Kontakt:

Agnieszka Goworek  – agnieszka.goworek@arval.pl – +48 22 45 45 500

 

O Arval:

Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. Arval specjalizuje się w leasingu pojazdów z pełną obsługą; oferuje swoim klientom – dużym przedsiębiorstwom międzynarodowym, małym i średnim przedsiębiorcom oraz wolnym zawodom – dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania, optymalizujące przemieszczanie się pracowników i outsourcing ryzyka związanego z zarządzaniem flotą. W ostatnim czasie Arval uruchomił ofertę również dla klientów indywidualnych. Specjalistyczne doradztwo oraz jakość obsługi, które stanowią podstawę obietnicy Arval wobec klientów, zapewnia ponad 7 000 pracowników w 29 krajach. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1 193 910 pojazdów na całym świecie (grudzień 2018 r.). Arval jest członkiem założycielem sojuszu Element-Arval Global Alliance. Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. W ramach organizacyjnych BNP Paribas, Arval prowadzi działalność w pionie podstawowej bankowości detalicznej.

www.arval.com

 

O BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 73 krajach i zatrudnia ponad 196 000 pracowników, w tym ponad 149 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franczyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych.

Grupa pomaga swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym
i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw
i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku. 

www.bnpparibas.com

Nadesłał:

j.melon@neuron.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl