Kredyt samochodowy czy leasing konsumencki – co wybrać?


Kredyt samochodowy czy leasing konsumencki – co wybrać?
2021-01-08
Zakup samochodu wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji odnośnie do sposobu finansowania takiej inwestycji. Wielu Polaków nie może pozwolić sobie na kupno auta za gotówkę, w związku z czym wybiera kredyt samochodowy lub coraz popularniejszy leasing konsumencki.

Samochód w leasingu konsumenckim – na czym to polega?

Przez długi czas leasing kojarzył się z rozwiązaniem dedykowanym firmom, ale obecnie jest to opcja dostępna również dla osób prywatnych. W ramach umowy leasingu konsumenckiego mogą one na zasadach określonych w umowie dysponować pojazdem przez pewien czas w zamian za miesięczną opłatę. Właścicielem samochodu jest firma leasingowa i to ona figuruje w dowodzie rejestracyjnym auta. Po wygaśnięciu umowy leasingobiorcy przysługuje prawo do nabycia samochodu na preferencyjnych warunkach. Duża różnorodność w zakresie modeli to duża zaleta metody finansowania pojazdu, jaką jest konsumencki leasing. Ford oraz inne sprawdzone marki wzbudzają wśród leasingobiorców największe zainteresowanie.Kredyt samochodowy – co trzeba wiedzieć?

Kredyt samochodowy przyznawany jest przez bank na konkretny cel – czyli zakup pojazdu. Otrzymanie go jest uzależnione od sprostania wielu kryteriom dotyczących głównie zdolności kredytowej. Bank wymaga ponadto licznych zabezpieczeń zobowiązania w postaci m.in. zastawu rejestrowego albo przewłaszczenia. Decydując się na ten wariant, trzeba brać poprawkę na dość czasochłonne procedury – zwłaszcza że w obliczu pandemii koronawirusa banki podniosły poprzeczkę i o wszelakie kredyty jest trudniej niż kiedyś.Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy – co lepsze?

Wybór pomiędzy leasingiem konsumenckim a kredytem samochodowym jest indywidualną sprawą. Eksperci z firmy Auto Plaza podkreślają, że pod wieloma względami leasing jest lepszą opcją. Przy zawieraniu umowy obowiązują uproszczone formalności. Dodatkowo firmy świadczące tego typu usługi przeważnie proponują rozmaite korzyści, np. pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych czy zniżki w wybranych serwisach

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl