Kierowcy supersamochodów ścigają się z własnymi cyfrowymi klonami


Kierowcy supersamochodów ścigają się z własnymi cyfrowymi klonami
2016-07-14
W czwartym już Teście Tytanu Castrol EDGE udział wzięły dwa spośród najsłynniejszych supersamochodów świata: Koenigsegg One:1 i przeznaczony wyłącznie na tory wyścigowe Aston Martin Vulcan.

Celem tego pionierskiego wyzwania jest przetestowanie granic możliwości na torze oraz przedstawienie efektów współpracy człowieka, maszyny i oleju.

Castrol EDGE połączył siły z REWIND – najlepszymi ekspertami od wirtualnej rzeczywistości i stworzył jeden z najbardziej zaawansowanych symulatorów jazdy samochodem. Jego celem było odwzorowanie prawdziwego toru wyścigowego: słynnego hiszpańskiego Ascari.

Symulator łączy w sobie efekty dźwiękowe oraz najnowocześniejszy system reakcji na dotyk. Dzięki temu daje doskonałe wyczucie drogi, silnika oraz wrażenie ruchu. Dokładna analiza rozmiarów i masy opon, aerodynamiki pojazdu, warunków pogodowych, a nawet siły dociskającej przy różnych prędkościach, pozwoliła na stworzenie symulatora, który jak najdokładniej odzwierciedla prawdziwą jazdę na torze wyścigowym.

Dwóch kierowców wyścigowych wzięło udział w 10 wirtualnych sesjach jazdy na symulatorze w laboratorium Testów Tytanu. Ich najlepsze wyniki zostały scalone w optymalne okrążenia.

W wyścigu zorganizowanym przez Castrol EDGE udział wzięli:

- Duński kierowca testowy marki Koenigsegg, Christoffer Nygaard, który zasiadł za kierownicą modelu One:1 – jednego z 6 takich samochodów na całym świecie, wyróżniającego się niesamowitym, uznawanym wcześniej za nieosiągalny, stosunkiem mocy do masy

- Brytyjska gwiazda wyścigów i dwukrotny zwycięzca 24h Le Mans, Darren Turner, który poprowadził wykonany w całości z włókna węglowego model Aston Martin Vulcan – jeden z 24 wyprodukowanych pojazdów tego typu. Darren jest jedną z 7 osób na świecie, które mają uprawnienia do kierowania tym supersamochodem.

Podczas wyścigu, który odbył się na hiszpańskim torze Ascari, silniki supersamochodów wspomagał olej Castrol EDGE. Mierząca 5,425 km trasa zawiera 25 trudnych, technicznych zakrętów, wzniesienia, zmiany nachylenia oraz wyskocznie, które sprawiają, że jest niezwykle trudna do zapamiętania i opanowania.

Zobacz, jak dwa supersamochody poradziły sobie na torze, odwiedź stronę:

http://castrl.co/CloneRivalAM

http://castrl.co/CloneRivalK

Reżyserią najnowszego etapu Testów Tytanu zajął się słynny „Jako”, który pracował nad scenami akcji w takich hitach, jak „Szybcy i wściekli” i filmach z Jamesem Bondem, między innymi „Spectre”.

Pod ogromnym naciskiem psychicznym nasi kierowcy musieli maksymalnie skoncentrować się i opanować swoje umiejętności, aby prześcignąć na torze swoje własne klony. Podczas pokonywania okrążeń mogli obserwować swoich wirtualnych przeciwników dzięki supernowoczesnej technologii wyświetlania. Od samego początku wyścig miał niezwykle intensywny, „wysokooktanowy” przebieg. Obu kierowcom udało się przejechać trasę szybciej od swoich własnych „najlepszych okrążeń” na ostatnim, dramatycznym odcinku wyścigu.

Opisując swoje przeżycia, Darren Turner, kierowca testowy Aston Martin, powiedział: „Jeżeli najlepszy czas okrążenia ma zostać pobity, wszelkie ograniczenia samochodu i kierowcy muszą zostać przekroczone pod każdym względem. Wsparcie Castrol EDGE podczas wyścigu w jednym z najszybszych supersamochodów świata daje pewność, która umożliwia wzniesienie się na ekstremalne wyżyny możliwości zarówno własnych, jak i maszyny. Pobicie swojego najlepszego czasu o 1,1 sekundy dało mi ogromną dawkę adrenaliny”.

Kierowca testowy Koenigsegg, Christoffer Nygaard, powiedział: „Wiedziałem, że wyścig z moimi własnymi najlepszymi możliwościami będzie nie lada wyzwaniem. Starałem się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w walce przeciwko innym rywalom. Pobicie mojego klona, choć zaledwie o 0,8 sekundy, przyniosło mi niesamowitą satysfakcję”.

Słynny brytyjski ekspert w dziedzinie ludzkiego mózgu, dr Jack Lewis, przyglądał się próbie Clone Rival i po jej zakończeniu stwierdził: „Przypływ adrenaliny na torze był najprawdopodobniej czynnikiem, który dał kierowcom potrzebną przewagę. Ogromne dawki tego hormonu działają niczym olej w silniku, przyspieszając reakcje mózgu i mięśni oraz umożliwiając kierowcom całkowite wczucie się w sytuację i pobicie wyników osiągniętych podczas przejazdu toru na symulatorze”.

Wyścig Clone Rival przypieczętował rynkową premierę innowacyjnego, zaawansowanego technologicznie oleju Castrol EDGE SUPERCAR, który stanowi ostateczny dowód na to, że oleje Castrol EDGE opracowywane są z myślą o maksymalnych osiągach.

Nadesłał:

PRconsultants

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl