Huawei P40 Pro – smartfon z aparatem o rekordowo dużym sensorze


2020-03-27
Sensory we współczesnych aparatach pełnią taką funkcję, jak dawniej film fotograficzny. Są one zbudowane z maleńkich pikseli – im większy piksel i sensor, tym więcej światła pada na matrycę obiektywu i tym samym rejestrowanych jest więcej detali na zdjęciu.

Huawei P40 Pro to najnowsza propozycja od giganta z Shenzhen, która wyróżnia się potężnym aparatem fotograficznym z rekordową wielkością sensora na poziomie 1/1,28”.

Przeczytaj również:

 

Matryca odpowiada za przepuszczanie światła - im więcej światła przez nią przechodzi, tym większy jest wskaźnik ISO, czyli wartość wyrażająca czułość na światło matrycy. Przy wysokiej wartości ISO, zdjęcie jest ostre i pozbawione szumów. Duże matryce światłoczułe przestają być zarezerwowane dla cyfrowych lustrzanek. Wysoka jakość kojarzona z wykorzystaniem dużego przetwornika obrazowego wchodzi również w świat smartfonów. Aparat fotograficzny najnowszego smartfona Huawei P40 Pro charakteryzuje się wysoką wartością ISO na poziomie 51200. Został on wyposażony w system Ultra Vision opracowany we współpracy z legendarną marką Leica – jego największą innowacją jest zastosowanie sensora CMOS Ultra Vision o rekordowo dużym rozmiarze – 1/1,28”. Duża matryca i rozdzielczość aparatów sprawiają, że pojedynczy punkt światłoczuły, czyli piksel też jest duży (aż 2,44 μm), co skutkuje większą ilością przepuszczonego światła.

Model Huawei P40 Pro wyposażony jest w system czterech obiektywów: główny o rozdzielczości 50 MP (f/1,8), ultraszerokokątny Cine Camera o rozdzielczości 40 MP i z przesłoną f/1,8, obiektyw do pomiaru przestrzeni kadru oraz 12 MP teleobiektyw peryskopowy SuperSensing Zoom (f/3,4). Teleobiektyw umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 5-krotnym zoomem optycznym i 50-krotnym zoomem cyfrowym.

 

Wysoką jakość zdjęć i wideo wykonywanych przez smartfony serii Huawei P40 wspiera również najpotężniejszy procesor Huawei – Kirin 990 5G wspierany przez sztuczną inteligencję. Algorytmy AI obsługują pracę aparatu fotograficznego m.in. poprzez przestrzenną redukcję szumów z filtrowaniem 3D, a także oferują innowacyjne możliwości edycji zdjęć. Dodatkowo udoskonalona stabilizacja optyczna OIS w aparacie oraz stabilizacja obrazu wspierana przez sztuczną inteligencję AIS minimalizują zakłócenia wywołane przez drgania ręki podczas wykonywania zdjęć, a także podczas rejestrowania wideo w jakości 4K przy płynności 60fp.

Nadesłał:

Mateusz Rogowski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl