Finał NASCAR Cup Series 2022 w Motowizji


Finał NASCAR Cup Series 2022 w Motowizji
2022-11-03
Po blisko dziesięciu miesiącach rywalizacji kierowcy NASCAR Cup Series dotarli do momentu, na który wszyscy czekaliśmy. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 21:30 rozpocznie się ostateczne starcie. Finałowy wyścig na torze w Phoenix wyłoni mistrza NASCAR Cup Series 2022.

Joey Logano, Christopher Bell, Chase Elliott i Ross Chastain to tegoroczna wielka czwórka. Każdy z nich zrobił wszystko na przestrzeni ostatnich dziesięciu wyścigów by pokonać pozostałych dwunastu rywali biorących udział w fazie playoff. Konsekwencja, równa jazda, zwycięstwa, a także skrupulatne liczenie punktów, to wszystko było potrzebne by dostać się do wielkiego finału.

Christopher Bell zwyciężył w Martinsville. Przed wyścigiem na tym niezwykle krótkim obiekcie Bell był w sytuacji bez wyjścia. Jego dorobek punktowy z “rundy ośmiu” nie pozwalał mu na myślenie o awansie do wielkiego finału. Podobnie jak w pod koniec “rundy dwunastu” jedyną szansą było zwycięstwo. Postawiony pod ścianą Bell zdaje się działać najlepiej ze wszystkich kierowców w tegorocznym cyklu. Taka postawa dała mu dwa zwycięstwa w ostatnich czterech wyścigach fazy playoff i czyni go jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa serii.

Chase Elliott i Ross Chastain awans do wielkiego finału wywalczyli dzięki dorobkowi punktowemu. Żaden z nich nie odniósł zwycięstwa w trzech ostatnich wyścigach, ale brak poważnych błędów umożliwił im awans do finału. Sposób w jaki awans wywalczył Ross Chastain przejdzie jednak do historii. Przed ostatnim zakrętem Chastain potrzebował jeszcze dwóch dodatkowych punktów, by wygrać bezpośredni pojedynek z Hamlinem. W ciasnym zakręcie toru Martinsville Ross nie zwolnił. Z gazem w podłodze i ślizgając się po bandzie wyprzedził po zewnętrznej kilku rywali, co dało mu awans. Mimo zaniepokojenia kilku kierowców, władze NASCAR zdecydowały się nie wprowadzać żadnego dodatkowego przepisu, aby uniemożliwić podobne manewry w przyszłości.

Czwartym z finalistów będzie Joey Logano, który w pragmatyczny wręcz sposób, wywalczył zwycięstwo już podczas pierwszego wyścigu “rundy ośmiu”. Przez kolejne dwa tygodnie jechał zatem bez presji, a jego ekipa mogła myśleć już wyłącznie o finale.

Decydujący wyścig jak co rok odbędzie się na torze Phoenix Raceway. Milowy owal stał się domem wielkiego finału w 2020 roku. Ten specyficzny obiekt, z łukami o różnej charakterystyce i dodatkowym zakrętem po linii start/meta, uważany jest za jeden z trudniejszych w kalendarzu Cup Series. Wiosenny wyścig w Arizonie padł łupem Chase’a Briscoe. Najwyżej sklasyfikowanym z aktualnych finalistów był natomiast Ross Chastain. Kierowca Chevroleta z numerem #1 dojechał na drugim miejscu, co może być świetny prognostykiem na najbliższy wyścig.

Pierwszy sezon z samochodami siódmej generacji w NASCAR Cup Series był niezwykle emocjonujący. Zobaczyliśmy wiele świetnych wyścigów, a końcówka playoffów udowodniła, że finałowa czwórka jest przepełniona wolą walki. Zapowiada się niesamowicie widowiskowy finał sezonu. Zapraszamy - mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Finałowy wyścig NASCAR Cup Series na torze Phoenix Raceway już w najbliższą niedzielę, 6 listopada o godzinie 21.30 na żywo w Motowizji. Wyścig skomentują Michał Budziak i Szymon Tworz.

  • NASCAR Cup Series 2022 Phoenix Raceway - LIVE – niedziela, 6 listopada, godz. 21:30
  • NASCAR Cup Series 2022 Phoenix Raceway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 8 listopada, godz. 22.00

Kontakt dla mediów: Aleksandra Karwacka, tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Nadesłał:

k.zajkowska@agencjafaceit.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl