Felga ma znaczenie


Felga ma znaczenie
2024-03-30
Super szybkie coupé, miejski kompakt, dystyngowane kombi, luksusowy SUV – wszystkie one nie byłyby tym czym są bez atrakcyjnej felgi. Ale czy w zwartej, okrągłej bryle można połączyć klasykę z nowoczesnością, moc z lekkością i dynamikę z elegancją? Można. Firma Ronal właśnie to zrobiła.

Nowa felga R53 o klasycznym, pięcioramiennym wzorze zostaje oddana klientom w trzech wariantach wykończenia. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań odpowiedni będzie srebrny kolor. Miłośników nowoczesności z pewnością zainteresują kolejne dwa wykończenia: czarne błyszczące ze spolerowanymi na srebrny połysk elementami frontu felgi oraz czarny mat.

R53 łączy w sobie prostotę i dynamizm. Wrażenie dynamiki dodatkowo potęguje mistrzowski design w postaci niesymetrycznego frezu ciągnącego się od nasady ramienia aż do końca obręczy.

Nowy model, podobnie jak reszta felg sygnowanych logiem Ronal, powstaje w procesie odlewania niskociśnieniowego. Obręcze produkowane tą metodą odznaczają się wysoką jakością wykonania i dużą wytrzymałością. Dzięki tej technice, możliwe jest uzyskanie niemal dowolnego wzoru felgi przy jednoczesnym zachowaniu relatywnie niewielkich kosztów produkcji. Model R53 dostępny jest w rozmiarach 14-18 cali i przeznaczony do większości produkowanych obecnie aut osobowych i SUV.

Dane techniczne:

Średnica: 14-18 cali.
Rozstawy otworów mocujących na 4 i 5 śrub: 98-120.
Cena: 330-680 zł brutto.

R53 a bezpieczeństwo

Zanim felgi aluminiowe trafiają do masowej produkcji, poddawane są różnym testom wytrzymałościowym (udarności, zginania, rozciągania etc.) oraz testom odporności lakieru. Procesowi produkcji na każdym etapie towarzyszy szczegółowa kontrola, w ramach której, felgi są między innymi prześwietlane promieniami Roentgena oraz poddawane badaniom szczelności.

Firma Ronal należy do światowych liderów na rynku kół z metali lekkich. Posiada ponad czterdziestoletnią tradycję w produkcji felg aluminiowych. Ten międzynarodowy koncern ma w swej ofercie zarówno tradycyjne, kultowe już projekty, jak i innowacyjne, lekkie konstrukcje. 98% jego produkcji to obręcze na pierwsze wyposażenie. Cechy charakterystyczne wyrobów Ronal to wzornictwo i funkcjonalność. Na sukces firmy pracuje ponad 5000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów na całym świecie. Zaufali jej tacy producenci samochodów jak: Ford, Toyota, Volkswagen. 

Nadesłał:

inplusPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl